Ketodiet – nultý deň

Nevinná úvaha o tom, že by som mala skúsiť nejakú diétu prerástla v reálny plán. Projekt "K" začína...

Kuriér mi koncom júla doniesol do práce veľkú krabicu. Bola ťažká, ale stále nie toľko ako 4 týždňový nákup. Nenašla som v nej čokoládky, keksíky, oriešky, pečivo či kolu. Bol to môj 4-týždenný kombinovaný balíček Ketodiet. Teda jeho základ, ktorý ešte variabilne dolním zeleninou.

Dnes teda študujem, čo všetko môžem kombinovať. Má to svoje dôvody, prečo to napísali, takže sa chcem pridŕžať toho, čo „Tí skúsení“ popísali. Chcem, aby to fungovalo.

shutterstock_pozerajuce zvierataČo ma prekvapilo?

Trochu som sklamana, že nie je v jedálničku ovocie. Chápem, fruktóza by úbytku váhy určite nerobila dobre, kedže toho ovocia aj tak veľa nejem – skôr len v podobe džemu. Tak to nebude problém. Neviem však ako zaženiem chuť na sladké, keď ovocie by som jesť nemala.

Čo by sa mohlo na mojom odhodlaní pokaziť?

  1. Keď som si v hlave prechádzala, čo by mohlo môj stravovací plán pokaziť, napadlo ma, že teraz nebudem najbližší mesiac vypekať žiadne koláče. Rodinka má smolu.
  2. Keď pojdem k mamke na víkend, bude to ťažké. Oni budú grilovať stehienka a ja budem mať polievku či omeletu. V hlave si však robím plán, že si dám grilovanú zeleninu. No nejako to prežijem 🙂

Čo ma potešilo?

Pri tomto stravovaní ma teší, že si ho môžem variabilne doplniť zeleninou. To je fajn, keďže som zvyknutá variť a budem musieť variť aj pre muža. Keď budem sebe krájať/dusiť/variť/grilovať zeleninu, jemu k tomu môžem urobiť steak, či soté a môžeme spoločne večerať bez toho, aby som mala pocit, že jeme úplne niečo odlišné.

Bonusy za cvičenie

Deň predtým ako mi doniesli produkty a predtým rano som bola po dvoch týždňoch opať behať. Budem v tom pokračovať denne a za každých odbehnutých 30 minút si doprajem malú odmenu. Musím ešte vymyslieť čo to bude, aby ma to zasýtilo a zároveň nenarušilo môj stravovací plán.

V ďalších blogoch sa dozviete ako to celé dopadlo…