Ketodiet – prvé dni & začíname

So zmenou stavovania musí byť fit aj váš mozog. Ak sa vám do toho nechce, počkajte na správny okamih...

Na moju prvú diétu si pomätám ako by to bolo len včera. Našla som ju v nejakom časopise. Bola som vtedy v siedmej triede na základnej škole. Vážila som vtedy 63 kg. Dnes, keď mám o 16 rokov viac, vážim 65 kg a chcem sa dostať na váhu z pred mesiaca dvoch, keď som mala krásnych 60 kíl. Avšak faktory ako all inclusiv dovolenka, stopnutie behu kvôli silnej alergii a stresy v práci sa podpísali po to, že kilá sa na mňa nalepili a keď som aj mala snahu dosť sa opať na mojich 60 kíl, nešlo to.

Ako záblesk s jasného neba prišla ketodiet. Tak som to s ňou skúsila. NIžšie sa s Vám podelím ako to šlo prvé dni a čo mi robilo problémy.

shutterstock_ovocie zelenina meterMôj celoživotný boj

Ako som sa zmienila na začiatku, toto nie je moja prvá diéta. Bol som teda zvedavá, či to bude fungovať a či sa mi podarí schudnúť a nevrátia sa mi kilá ako bumerang. Bojujem celý život s tým, že sa na mňa všetko ukladá. Som milovníčka jedla a tak sa niet čomu čudovať.

Viete z čoho priberáte?

Ja viem. Veľmi dobre viem, kedy priberiem a kedy nie. To mi pomáha optimalizovať moje úsilie.

Viete ako nepriberať?

Základom je stava + šport. Je to rovnica, ktorá funguje. Prešla som fitkom, zumbou, body formingom, jogou, pilatesom, niečo fungovalo viac, niečo menej … ale postupne som prišla na to, že na moju postavu typu hruška najlepšie a najefektívnejšie funguje beh! Ak vás to chytí tak ako mňa, tak palec hore. Už len vydržať. Snažím sa behávať 3 x týždenne minimálne 25 minút intenzívne, alebo 45 minút s pomalým tempom. Krásne si vyvetrám hlavu a prepotím sa kompletne od korienkov až po palčeky.

Druhým pravidlom je žiadne sacharidy (minimálne) na večeru. Takže žiadne cestoviny či chlebík so šunkou 🙂

Ako funguje ketodiet a benefity, ktoré som ocenila?

Ak poznáte svoje telo, tak na tomto sedliackom rozume funguje ketodiet. Ale oni to krásne uľahčuju. Nemusíte si nič vážiť, nič počítať. To na tom milujem.

Pravidelné stravovanie má svoje odôvodnenie, a pri tomto stravovaní zistíte, že ste svoj režim mali mega rozhádzaný.

Ako začať – základné pravidlá, ktoré mi to uľahčili

1. navštívne stránku www.ketodiet.sk a čítajte, ak niečo nechápete, pýtajte sa ich

2. zakupte si ich balíček (poradia Vám ktorý)

3. zásobte sa doma čerstvou zeleninou podľa odporúčaného rozpisu a balíčkami prvej pomoci (pre mňa to bola 90 % čokoláda, brazílske orechy, lebo majú málo cukrov a mrazenou zeleninou /tou, ktorú môžete/)

4. darujte/vyhoďte zeleninu, ktorú nemôžete

5. darujte aj všetky sladkosti, aby vás nelákali

 

Ako to fungovalo prvé dni

Značila som si svoju váhu do svojho menštruačného kalendáru v mobile, aby som mala prehľad a zároveň motiváciu. Toto na mňa funguje. pre niekoho to môže byť demotivujúce a postačí mu na meranie úspechov nohavice bez elasténu 🙂

Osvedčilo sa mi stravovanie:

Keď som si zabehla pár kilometrov. V ten deň som si dopriala KetoDiet kašu aj s ovocím.
Keď som si zabehla pár kilometrov. V ten deň som si dopriala KetoDiet kašu aj s ovocím.

8:30: proteínový nápoj/kaša

11:30: polievka/zeleninový šalát

14:30: tyčinka/kaša/nápoj

17:30: omeleta so zeleninou – najčastejšie brokolica, špenát, karfiol (a sem-tam hrášok)

Keď som mala v práci stretnutia u klientov, bolo výborné zobrať si zo sebou tyčinku a zjesť ju v aute. Zároveň budte posiťovať väčší smäd. Je to normálne. A čo je dôležité, keď som v niektorý deň zanedbala pitný režim, odrazilo sa to aj na mojej váhe. Neschudla som, dokonca som pribrala.

Kilá išli dole…

 

IMG_0987