Light čipkovaná višňová roláda

Vzorovaných rolád je po pinetereste neúrekom. Veľmi sa mi zapáčili. A tak som si jednu šablónu urobila a skúsila som rýchlu nedeľnú roládu. Reakcie boli pozitívne a roláda nielen pekne vyzerala, ale i chutila.

Ak sa vám takéto vzorované koláčiky páčia. Stiahnite sú šablónu, nájdete ju tu: ŠABLÓNA

Vanilkové cesto & plnka

5 vajec

10 dkg práškového cukru

12 dkg hladkej múky „špeciál“

trošku vody

1 ČL vanilková esencia

4 kvapky červené farbivo

100 g višňového džemu

2 PL želatíny Dr. Oetker

6 PL vody

250 ml šľahačkovej smotany

Ako na to? Žĺtky vyšľaháme s polovicou cukru a troškou vody, kým sa cukor nerozpustí. Z bielkov šľaháme tuhý sneh, do ktorého zašľaháme druhú polovicu cukru, primiešame k žĺtkom, pridáme preosiatu múku, znova premiešame.

1/4 cesta dáme do misky a pridáme pár kvapiek farbiva. Naplníme zdobiacu fľašku.

Pod pečiaci papier si dáme ŠABLÓNU (2 x A4). A podľa nej kreslíme vzory. Šablónu pomalinky vyberieme. Dáme do rúry na 3 minúty. Vyberieme a zvyšné vanilkové cesto rozotrieme na plech so vzorkou. Pečieme pri 190 stupňoch 15 minút.

Ešte teplé odlepíme od pečiaceho papiera a zrolujeme. Necháme vychladnúť a medzi tým si vyšľaháme šľahačkovú smotanu. Dáme do chladničky.

Urobíme si džemové želé. Ja som použila višňový džem, do ktorého som primiešala pripravenú želatínu podľa návodu – stačia úplne 2 PL (zarovnané) s 6 PL vody.

Roládu si opatrne rozvinieme, úplne na kraj dáme do šírke želé a potom na to + až po stred šľahačku, jemne zrolujeme, zabalíme do papiera na pečenie a obalíme fóliou. Dáme do chladničky aspoň na hodinku.