Rýchly čokotwist

Keď sa pozerám do regálov s pečivom, zbiehajú sa mi slinky. Niektoré koláčiky vyzerajú naozaj na zahryznutie. Ale len vyzerajú. Po tom, ako sa poobzerám po koláčikoch, zamierim vždy radšej do oddelenia Pečenia. Nie je nič chutnejšie ako doma upečené koláčiky. Chápem, že najväčším odradením je čas. „Kedy to len upečiem?“ Ale samé viete, že väčšou prekážkou ako čas je nechuť. Mňa vždy motivuje to, že si to urobim sama a viem čo tam dáme. Alebo siahnem po vhodných polotovaroch, ktoré skrátia prípravu o tretinu či viac.

Takto nejako som sa dopracovala k čokotwistu. Po internete putovali rôzne fotočky, aj na pintereste je ich niekoľko a vyzerá to tak sexi. Mmmmmmmňam.

Stačí jedno cesto na pizzu, urobte si ho doma klasicky z pol droždia a pol kila múky. Alebo využite polotovar ako ja. Kúpila som jedno balenie 400 g pizza cesto. Už je rozvaľkané a zrolované na papieri. Easy.

Potom už len stačí 100 g horkej čokolády, hrsť mandlí či iných orieškov nasekaných nahrubo a vajíčko na potretie.

Ako postupovať?

Dáme si vyhriať rúru na 180 stupňov. Čokoládu dáme rozpustiť. Potrieme štetcom na rozprestrené cesto. Posypeme mandlami a pevne zrolujeme do rolády. Stredom rolády – od vrchu na dol – rozrežeme ostrým nožom, ALE nie úplne do konca. Vznikne nám tvar písmena V. Dve časti navzájom poprepletáme a konce spojíme. Vložíme do formy na chlebík, alebo dáme na plech. Potrieme vajíčkom nielen po ceste, ale aj po čokoláde – aby sa čokoláda neroztekala. Pečieme 25 minút.

DSC_0001-1

DSC_0002-2

Koláčik som krájala ešte horúcy, voňal jedna báseň. Bol menej sladký, mne vyhovoval. Kto má však radšej viac sladké, stačí posypať práškovým cukrom. Prípadne urobiť citrónovú polevu a potrieť po povrchu i krajoch.

DSC_0006-4

DSC_0008-5